Ціннісні виклики сучасності: роздуми про морально належне та релігійну віру

Автор(и)

  • Ірина Горохолінська

DOI:

https://doi.org/10.32420/2016.80.721

Ключові слова:

секулярність, постсекулярність, багатофакторність етики, ренесанс релігії, прагнення свободи, ілюзія релігії, соціальна доктрина

Анотація

Стаття спрямована на аналіз морально-релігійного портрету сучасної особи – в умовах глобалізації та секуляризації. Чи варто говорити про тотальні секуляризаційні процеси сучасності? Чи обґрунтованими є твердження про ренесанс релігійності? І що важливо: яка місія та стратегія дій Церкви в умовах запобігання десакралізації релігійного життя й на шляху впливу на аксіологічне самовизначення сучасної особи? Як християнину залишитися християнином, але поряд з тим не консервуватися в культурно та ментально неадекватній часу системі пріоритетів впорядкування особистого життя? Саме означенні питання є маркерами в практичній площині пошуку відповіді на гостре питання, звернене до представників західної (християнської) цивілізації.

Завантаження

Опубліковано

13.12.2016

Номер

Розділ

Статті

Як цитувати

“Ціннісні виклики сучасності: роздуми про морально належне та релігійну віру” (2016) Українське Релігієзнавство, (80), pp. 52–58. doi:10.32420/2016.80.721.