Авторам
Завантажити інформаційний лист
Умови публікації
Для опублікування в “Українське релігієзнавство” № 97’2025 необхідно до 15 травня 2025 року:
1. Заповнити довідку про автора (посилання).
2. На електронну адресу ukrreligion@gmail.com надіслати статтю, оформлену відповідно до вимог.
Академічна доброчесність
Редакція видання здійснює внутрішнє анонімне рецензування статей та перевірку на наявність плагіату. Статті у виданні перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.
Опублікування є безоплатним у разі відповідності статей профілю журналу, а також їх наукової цінності.
За бажанням автор статті може замовити собі друкований примірник видання. Вартість друкованого примірника становить 800 гривень.
Електронна версія випуску буде розміщена у відкритому доступі на сайті до 15 серпня 2025 р.
Друкована версія буде відправлена авторам статей, які її замовлять, до 15 вересня 2025 р.
Вимоги до оформлення
Редколегія приймає до розгляду тексти будь-якої релігієзнавчої тематики: статті (в т.ч. полемічні), переклади, архівні джерела, рецензії, огляди книг і наукової періодики, інформацію про події у царині історії, філософії, соціології, психології, феноменології релігії, історії релігієзнавчої та богословської думки світу та України.
Статті мають: містити безперечну наукову новизну; враховувати провідні сучасні публікації з відповідної проблематики й історію її розгляду; відповідати науковим пріоритетам журналу; здебільшого спиратися на оригінальні тексти цитованих джерел.
Стаття оформлюється у текстовому редакторі Word for Windows (шрифт Times New Roman 14, міжрядковий інтервал – 1,5). Поля: верхнє – 2 cм, нижнє – 2 cм, ліве – 3 cм, праве – 1,5 cм. Сторінки не нумеруються. Абзацний відступ – 1,25 см.
Структура статті:
- перший рядок (праворуч) – УДК статті;
- нижче (праворуч) – ім’я, прізвище автора (співавторів) мовою статті (шрифт напівжирний);
- нижче (посередині рядка) назва статті великими літерами (шрифт напівжирний);
- далі – анотація (приблизно 500 друкованих знаків) та ключові слова (4–8 слів) мовою статті;
- нижче (праворуч) – ім’я, прізвище автора (співавторів) англійською (шрифт напівжирний);
- нижче (посередині рядка) назва статті англійською великими літерами (шрифт напівжирний);
- далі – анотація (приблизно 500 друкованих знаків) та ключові слова (4–8 слів) англійсько мовою;
У випадку, якщо стаття англійською мовою, то спочатку подаються ім’я, прізвище автора (співавторів), назва англійською мовою, а потім – українською мовою.
- через інтервал – текст статті;
- в кінці статті – ненумерований алфавітний список використаних джерел українською мовою;
- далі – ненумерований алфавітний список використаних джерел англійською мовою;
- далі – відомості про автора (авторів) українською та англійською мовами (не включається у загальний обсяг статті): прізвище, ім'я, по батькові (повністю), науковий ступінь, вчене звання, посада, повна назва установи, де працює або навчається автор, E-mail, ORCID у форматі https://orcid.org/ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ.
Оформлення списку використаних джерел та цитування у тексті – відповідно до APA (6-е видання).
APA стиль передбачає використання посилань у тексті роботи щоразу, коли ви цитуєте джерело, будь чи то парафраз, цитата всередині рядка чи блокова цитата. Посилання в тексті повинні виглядати так: (Khmil, 2015) або (Malivskyi & Neill, 2014; Poliuha, 2017), або за наявністю цитати (Slobodian & Yakovyna, 2016, р. 58).
Заборона використання наукових праць країни-окупанта
Не рекомендується цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані після 1991 року російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі. Цитування таких джерел, опублікованих після 1991 року, дозволене в разі наявності в автора статті мети спростувати з наукової позиції міфи та штампи пропаганди нашого ворога.
Таблиці та ілюстрації нумеруються послідовно арабськими цифрами. Примітки до таблиці даються тільки в тексті. Ілюстрації підписуються знизу. Підписи до таблиць та ілюстрацій центруються.
Рисунки та фотографії «вмонтовуються» в основний текст статті і даються додатково у вигляді окремих файлів в одному з таких форматів: TIFF, PCX, JPG, BMP, CDR.