Християнство сучасної України: погляди через призму етнологічної спадщини А.Річинського

Автор(и)

  • Павло Юрійович Павленко

DOI:

https://doi.org/10.32420/2007.41.1855

Анотація

Арсен Васильович Річинський, на превеликий жаль, належить до тієї когорти українських геніїв, імена яких були довгий час затертими на скрижалях української історії. Не широко знаними, а тому й не популярними в Україні, є вони й досі. І навряд чи кому з них прийшло б коли в голову, щоб це вже в незалежній Україні - тій Україні, про яку такі патріоти, як зокрема й Арсен Річинський, тільки мріяли у своїх молитовних прагненнях, імена і справи великих українських патріотів, які своєю мученицькою жертовністю віднесли себе до пантеону апостолів української звитяги, залишаться належним чином не вшанованими. Причина цьому є надто простою: такі генії-патріоти, як
пан Арсен і їхній творчий доробок, цій Україні не особливо є потрібним, оскільки писали вони про велич українського духу, міркували про особливу мрійну роль України у світі. Своєю вірою у божественну її долю вони запалювали серця українців, перетворюючи їх на прометеїв українського патріотизму, орачів ниви українського національного будівництва.

Downloads

Опубліковано

26.12.2006

Як цитувати

Павленко , П. Ю. . (2006) «Християнство сучасної України: погляди через призму етнологічної спадщини А.Річинського», Українське Релігієзнавство, (41), с. 67–76. doi: 10.32420/2007.41.1855.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>