Висновки–міркування по слідах міжнародної науково-практичної конференції "Релігійний компонент в світській освіті і вихованні"

Автор(и)

  • Анатолій Миколайович Колодний

DOI:

https://doi.org/10.32420/2005.36.1696

Анотація

Доручення Президента України про забезпечення в навчальних закладах країни викладання факультативно курсу із невизначеним змістом «Етика віри» викликало ажіотаж як з боку представників конфесій, так і з боку освітян. Перші це чомусь сприйняли як узаконення викладання в школах «Християнської етики», хоч в Дорученні про неї не йде мова. Особливу притність тут виявили так звані традиційні Церкви, які в своїх устремліннях використати шанс за допомогою держави повернути до себе молодь прагнули зігнорувати наявність в країні не лише іудейського, мусульманського, рідновірського, орієнталістських віросповідань, а й прагнули навіть не помічати наявність в країні католиків і протестантів. Так, в Одесі московсько-православна Церква зібрала нібито від імені міської та обласної держадміністрацій директорів шкіл із вказівкою їм (від себе, зрозуміло) вже розпочати в школах вивчення християнської етики, а оскільки бракують підручники з курсу, то було рекомендовано вивчати «Основы православной культуры» за підручником московського автора А.Бородіної, де, зрозуміло, вже не йде мова про українську духовність, всіляко обстоюється «русский дух».

Завантаження

Опубліковано

25.10.2005

Як цитувати

“Висновки–міркування по слідах міжнародної науково-практичної конференції ‘Релігійний компонент в світській освіті і вихованні’” (2005) Українське Релігієзнавство, (36), pp. 358–363. doi:10.32420/2005.36.1696.

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>