Історія Української Асоціації Релігієзнавців до 25-ліття заснування

Автор(и)

  • Вікторія Бородіна CRSRISR
  • Ігор Козловський

DOI:

https://doi.org/10.32420/2020.92.2195

Ключові слова:

релігієзнавство, історія УАР

Анотація

У цьому номері спогадами про постання Української асоціації релігієзнавців (УАР) ділиться засновник Донецького обласного відділення УАР, релігієзнавець, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, член Експертної ради з питань свободи совісті та релігійних організацій при Міністерстві культури України, член Стратегічної Ради при Міністрі культури та інформаційної політики України. І.Козловський понад 25 років пропрацював у Донецькій обласній державній адміністрації на посаді головного фахівця та начальника відділу у справах релігій, на початку 1990-х створив коледж релігієзнавства в Донецькому відкритому університеті, який згодом було трансформовано в факультет філософії і релігієзнавства  Державного університету інформатики і штучного інтелекту (ДУІіШІ), а також багато зробив для сприяння розвитку міжконфесійного і міжрелігійного діалогу і співпраці в Донецькій області, релігійна мапа якої є дуже строкатою.

На початку російсько-української війни І.Козловський став одним із організаторів міжрелігійного молитовного марафону «Молитва за Україну», який проходив у Донецьку з початку березня до листопада 2014 року, у якому приймали участь і члени Донецького осередку УАР. До 2016 року деякі члени УАР на чолі з І.Козловським, які ще залишались на окупованій території, збирали дані щодо стану релігійної свободи в Донецьку та області. У 2016 році І.Козловський був ув’язнений терористичним угрупованням  так званої "Донецької Народної Республіки" і перебував в полоні майже 2 роки (700 днів).  

Завантаження

Опубліковано

08.12.2020

Номер

Розділ

Роздуми, Інформації, Рецензії

Як цитувати

“Історія Української Асоціації Релігієзнавців до 25-ліття заснування” (2020) Українське Релігієзнавство, (92), pp. 166–175. doi:10.32420/2020.92.2195.

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають