Роль суб’єктивного фактору у явищах подібного містика та митця на сучасному етапі (онтологічний аспект «Стану Безсмертя»)

Автор(и)

  • Михайло Мурашкін

DOI:

https://doi.org/10.32420/2016.79.678

Анотація

Важливою проблемою нині є відзнайдення подібніості у бутті містика і митця. Аналіз досліджень і публікацій показав наявність вже вирукуваних матеріалів з цього приводу. Предмет наших досліджень під терміном «Стан Безсмертя» вводится за документальними фактами людей, які відчували безсмертя (Антти Ревонсуо), де смерть представлялась неможливою (Вільям Джемс) і було усвідомлення життя вічного (W. James). Тут подібність станів містика і митця ми бачимо у містицизмі (Джидду Кришнамурти) і в оцінюванні станів містицизму як творчих станів митця (Мери Латьенс). Буття подібності стану містика і митця пов’язане з існуванням арефлексивного в людині (Д.И. Дубровский), а також «каталептичної свідомості» (Мірча Еліаде), де проходять процеси компенсаторного характеру (Альфред Адлер).

Завантаження

Опубліковано

30.08.2016

Номер

Розділ

Статті

Як цитувати

“Роль суб’єктивного фактору у явищах подібного містика та митця на сучасному етапі (онтологічний аспект «Стану Безсмертя»)” (2016) Українське Релігієзнавство, (79), pp. 66–72. doi:10.32420/2016.79.678.