Конфлікт між Російським теософським товариством та Міжнародним центром Реріхів довкола "неканонічних" книг циклу "Агні-Йога" та його значення для реріхівського руху
DOI:
https://doi.org/10.32420/2013.68.343Анотація
На сьогодні вчення Живої Етики та його інституція-носій – реріхівський рух - є порівняно мало досліджена з боку академічного релігієзнавства. Такий стан є характерним як для зарубіжного, так і для вітчизняного релігієзнавства. Між тим реріхівський рух та сповідуване ним вчення, котре ще два десятиліття тому було активно пропаговане у широких масах, на сьогодні лишається суб’єктом міжнародного релігійного життя. Осередки цього руху наявні і в Україні. Специфіка ж їх сучасного стану така, що вони мають значні зв’язки з пострадянським реріхівським рухом і беруть в такий спосіб участь у характерних для цього руху процесах. Проте як загальні, так і окремі процеси, що розвиваються у реріхівському русі загалом, знаходяться нині поза науковим висвітленням їх сучасним академічним релігієзнавством.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Анатолій Лещинський

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.