"Золота доба" Київської митрополії і провідні тенденції конфесіалізації українського церковно-релігійного середовища у першій половині XVII століття

Автор(и)

  • Микола Шкрибляк

DOI:

https://doi.org/10.32420/2013.66.261

Анотація

Актуалізація дослідження феномену “зо­лотого віку” Київської митрополії зумовлена багатьма чинниками, ключове місце серед яких належить ідеї національно-релігійної самоідентифікації українців на сучасному етапі державотворення та розвою української нації. Це надскладне завдання нерозривно по­в’язане з ідеєю суверенності та соборності держави, що є однією з важливих передумов проголошення автокефального устрою і помісності церкви, а тому вимагає не лише теоретичного обґрунтування, а й пошуку історично-титульних моделей її реалізації, однією з яких є ідея Українського патріархату як Помісної Церкви. Ця ідея, залишена нам у спадок великим подвижником віри і благочестя, церковно-релігійним і політичним діячем, вченим і богосло­вом, першосвятителем Української Православної Церкви Петром Могилою, і по сьогодні залишається до кінця незреалізованою.

Завантаження

Опубліковано

26.02.2013

Як цитувати

“‘Золота доба’ Київської митрополії і провідні тенденції конфесіалізації українського церковно-релігійного середовища у першій половині XVII століття” (2013) Українське Релігієзнавство, (66), pp. 143–157. doi:10.32420/2013.66.261.