"Вторинний" міф у контексті доктринальних засад нетрадиційних релігій та окультно-містичних груп: еволюція відносин у культурі постмодерну

Автор(и)

  • А.Т. Щедрін

DOI:

https://doi.org/10.32420/2006.38.1719

Анотація

Філософсько-антропологічні розвідки стану сучасної культури засвідчують її кризовий характер, пов‘язаний з прискоренням процесів докорінної зміни цивілізаційного типу розвитку. Стають очевидними необхідність докорінного реформування засад подальшого існування суспільства. Брак у розумінні реальних засобів такого реформування веде до того, що виникає тотальна зневіра у можливостях розуму. Одним з її проявів є стрімке зростання новітніх та нетрадиційних релігій і окультно-містичних течій; значне пожвавлення «вторинної» міфотворчості (зокрема, натуралістичної, соціотехнічної); поширення квазірелігійних вірувань і марновірств; загальне зростання містичних настроїв. Дослідження цього аспекту кризи сучасної цивілізації є актуальною філософсько-релігієзнавчою, культурологічною проблемою.

Завантаження

Опубліковано

14.02.2006

Номер

Розділ

Статті

Як цитувати

“‘Вторинний’ міф у контексті доктринальних засад нетрадиційних релігій та окультно-містичних груп: еволюція відносин у культурі постмодерну” (2006) Українське Релігієзнавство, (38), pp. 13–19. doi:10.32420/2006.38.1719.

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають