Суспільно-політичні та конфесійні передумови зародження Української євангельсько-реформованої церкви у Західній Україні (20-30 рр. ХХ ст)

Автор(и)

  • Р. Соловій

DOI:

https://doi.org/10.32420/2000.13.1059

Анотація

В історії релігійних організацій Західної України у 20-30-х роках XX ст. помітне місце займає діяльність такого ранньопротестантського конфесійного утворення як Українська євангельсько-реформована церква. Серед дослідників УЄРЦ існує кілька підходів до з’ясування передумов зародження українського кальвіністського руху в Західній Україні. Зокрема, О.Домбровський, вивчаючи історичні передумови становлення УЄРЦ у Західній Україні, висловлював думку про те, що утворення кальвіністського осередку слід розглядати у широкому контексті українського національного відродження ХІХ-ХХ століть, нової оцінки релігійного чинника у суспільному житті, запропонованої українськими радикальними діячами (М.Драгоманов, І.Франко, М. Павлик), та значних суспільно-політичних, національно-культурних і духовних зрушень, викликаних подіями Першої світової війни. Інші дослідники українського кальвінізму, які грунтували свій аналіз на конфесійно-полемічному підході (І.Власовський, М.Степанович), трактували протестантизм в Україні як продукт західних культурно-релігійних впливів, чужих українській духовності і культурі.

Завантаження

Опубліковано

14.03.2000

Номер

Розділ

Статті

Як цитувати

“Суспільно-політичні та конфесійні передумови зародження Української євангельсько-реформованої церкви у Західній Україні (20-30 рр. ХХ ст)” (2000) Українське Релігієзнавство, (13), pp. 67–75. doi:10.32420/2000.13.1059.